Ból dokuczający spożywaniu zimnych, gorących lub bardzo wyrazistych w smaku pokarmów, przy zębach wrażliwych, jest w standardzie. Nie jest jednak tak, że osoby pragnące móc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem przy współwystępowaniu nadwrażliwości zębów, nie mogą skorzystać z dostępu do białego uśmiechu. Wystarczy spełnić jednak kilka warunków.

Jak wskazują doświadczeni dentyści – aby można było mówić o rozpoczęciu procesu wybielania zębów, należy najpierw zadbać o wzmocnienie ich szkliwa. Jeśli z kolei nadwrażliwość zębowa wynika z bruksizmu – stomatolog z pewnością zaleci stosowanie specjalnych szyn zakładanych na noc. Wzmocnić szkliwo można też za pomocą odpowiedniego szczotkowania zębów, ale o szczegółowe instrukcje w tym temacie, warto już prosić własnego dentystę.

Jaka metoda wybielania stosowana jest najczęściej przy nadwrażliwości zębowej? Tu stawia się przede wszystkim na metodę laserową. Wybielanie nakładkowe bowiem generować może dalej idące podrażnienia. Laserowe wybielanie zębów z kolei pozwala nie tylko na uzyskanie szybszych, ale i tez dużo trwalszych efektów, które z powodzeniem utrzymywać się będą mogły nawet przez 2 – 3 lata.

Stosowanie białej diety bezpośrednio po zabiegu wybielania to także absolutna podstawa zadowolenia z efektów. Warto przy tym szczegółowo trzymać się zaleceń lekarskich i w żadnym przypadku ich nie bagatelizować. Doświadczenie stomatologa jest wartością niezwykle cenną – należy więc czerpać z niego pełnymi garściami. Wszystko dla zdrowia, rzecz jasna.